2015-03-30 00:00 Bartosz Aleksandrowicz

Dwa mecze w kadrze Bednarka i Serafina

Jan Bednarek i Jakub Serafin rozegrali dwa spotkania w reprezentacji U-19, która w tureckim Belek mierzyła się w towarzyskich potyczkach z Gruzinami. Pierwszy mecz bialo-czerwoni wygrali 4:1, a jedną z bramek zdobył Serafin. Dziś padł bezbramkowy remis.

Miejsce dobrze znane

Lechici mieli prawo dobrze się czuć w czasie pobytu w Turcji, ponieważ do Belek pojechali po raz kolejny po niespełna dwumiesięcznej przerwie. To właśnie tam w czasie okresu przygotowawczego podopieczni Macieja Skorży spędzili dwa zgrupowania. Bazą jednego z nich był zresztą hotel, w którym teraz zameldowani zostali również reprezentanci.

Godny zastępca

Początkowo na wyjazd do Turcji powołani przez Rafała Janasa zostali Bednarek i Dawid Kownacki. Po meczu z Legią, okazało się jednak, że wyjazd Kownackiego uniemożliwia przeziębienie, w związku z tym w kadrze zastąpił go Jakub Serafin. Wychowanek Akademii Lecha zaprezentował się bardzo dobrze wpisując się na listę strzelców w pierwszym meczu z Gruzją. Dzięki jego trafieniu w 58. minucie sobotniego spotkania Polacy doprowadzili do wyrównania. W trakcie kolejnych niespełna 20 minut zdobyli jeszcze trzy gole i ostatecznie zwyciężyli 4:1. Całe spotkanie rozegrał Jan Bednarek, a Serafin pojawił się na placu gry w 46. minucie.

Z myślą o mistrzostwach

Dziś rozegrano drugie spotkanie. Tym razem obaj lechici spędzili na boisku cały mecz, który zakończył się bezbramkowym remisem. Pojedynki z Gruzją były dla biało-czerwonych ostatnim testem przed majowym turniejem eliminacyjnym do Mistrzostw Europy. Polacy w walce o prawo gry w czempionacie staną naprzeciw Bośni i Hercegowiny (gospodarz), Czarnogóry oraz Ukrainy. Mecze odbędą się w dniach 14-19 maja. Do Mistrzostw Europy rozgrywanych w Grecji awansuje tylko zwycięzca zawodów.