2014-11-22 00:00 Jakub Szymczak, fot. Adam Ciereszko

Lech II Poznań - Sparta Brodnica 3:0

W spotkaniu 18. kolejki grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Lech II Poznań wygrał ze Spartą Brodnica 3:0. Na listę strzelców wpisali się Grzegorz Rogala, Mateusz Klichowicz i Piotr Kurbiel. To było ostatnie ligowe spotkanie w tym roku.

Poznaniacy od początku spotkania przejęli inicjatywę i w 14 minucie objęli prowadzenie. Sanocki dobrze wystartował do prostopadłego podania, w polu karnym został sfaulowany przez Wojtkiewicza i sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Rogala i precyzyjnym strzałem z lewej nogi umieścił piłkę w siatce. Jednobramkowe prowadzenie nie satysfakcjonowało poznaniaków, którzy wciąż szukali kolejnych goli. W 22 minucie szansę po podaniu Juchacza miał Klichowicz, jednak uderzył obok słupka. W 28 minucie Klichowicz znalazł w polu karnym Wolskiego, ale Wojtkiewicz był na posterunku. 3 minuty później bramkarzowi Sparty pomógł… Wolski. Na lewej stronie znakomitą akcję zawiązali Sanocki oraz Rogala. Ten drugi wyłożył piłkę Juchaczowi, jednak jego strzał trafił właśnie w Wolskiego. Mimo ogromnej przewagi do przerwy rezerwy prowadziły tylko jedną bramką.

Od początku drugiej odsłony goście z Brodnicy grali odważniej. To przełożyło się na większą ilość stałych fragmentów gry, po których goście byli bardzo groźni. W 62 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Mitura, głową uderzył Bieńkowski, ale znakomitą interwencją popisał się Lis. Ofensywniejsze nastawienie Sparty skutkowała szansami dla Lecha w kontratakach. W 67 minucie, po jednym z nich, było 2:0. Kurbiel błyskawicznym podaniem uruchomił Klichowicza, ten nie dał się dogonić obrońcy i w sytuacji sam na sam pokonał Folca. Drugi gol podciął gościom skrzydła i lechici mieli coraz więcej miejsca z przodu, co skrzętnie wykorzystali w 74 minucie. Świetną dwójkową akcją znów popisali się Klichowicz oraz Kurbiel. Tym razem asystował Klichowicz, a na listę strzelców wpisał się Kurbiel. W 77 minucie ten duet po raz kolejny dał o sobie znać. Fenomenalnym podaniem z głębi pola popisał się Rogala. Po nim Kurbiel znalazł się sam przed bramkarzem, ale zdecydował się jeszcze podawać do Klichowicza, który dopełnił formalności. Sędzia boczny dopatrzył się jednak pozycji spalonej i główny gola nie uznał. W końcówce swoje okazje mieli jeszcze Kurbiel oraz Wojdak, ale wynik meczu nie uległ już zmianie.

- Chcieliśmy udanie zakończyć jesienne zmagania ligowe i to nam się udało. W pierwszej połowie nieco brakowało nam jakości. Padło kilka mocniejszych słów w szatni i w drugiej odsłonie graliśmy lepiej. Teraz czeka nas jeszcze starcie w Pucharze Polski, w którym będziemy chcieli potwierdzić dobrą formę - powiedział po meczu ze Spartą trener Lecha II, Patryk Kniat.

Lech II Poznań - Sparta Brodnica 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Rogala (14-karny), 2:0 Klichowicz (67), 3:0 Kurbiel (74)

Sędzia: Bartłomiej Pangowski (Bydgoszcz)

Żółte kartki: Zulciak - Stański, Janczyk

Lech II: Mateusz Lis - Emil Szczupakowski, Kacper Wojdak, Wiktor Witt, Grzegorz Rogala - Mateusz Klichowicz (81. Mariusz Woźniak), Marcin Gawron, Niklas Zulciak (66. Piotr Rymar) - Dawid Juchacz (66. Kamil Szubertowski), Patryk Wolski (59. Piotr Kurbiel), Krystian Sanocki

Sparta: Tomasz Wojtkiewicz (46. Bartłomiej Folc) - Daniel Katerla (69. Mateusz Wiśniewski), Piotr Lamka, Krystian Janczak, Mateusz Kaźmierczyk - Mateusz Prylewski (46. Borys Modracki), Łukasz Stański, Adrian Bieńkowski, Łukasz Ciechowski (87. Jakub Stefański) - Daniel Mitura, Krzysztof Kretkowski