2014-03-29 00:00 Jakub Szymczak, fot. Adam Ciereszko

Legia Warszawa - Lech Poznań 1:0

W spotkaniu 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań przegrał 0:1 w Warszawie z Legią. Gola na wagę trzech punktów dla gospodarzy strzelił Miroslav Radović.

W mecz lepiej weszli gospodarze. Już w 1 minucie groźnie, ale obok słupka, uderzał Ojamaa. 3 minuty później kapitalną okazję miał niepilnowany w polu karnym Jodłowiec. Pomocnik Legii doszedł do piłki dośrodkowywanej z rogu przez Brzyskiego, jednak z kozła uderzył nad poprzeczką. Lech początkowo czekał na kontry i doczekał się w 10 minucie, ale Lovrencsics źle trafił w piłkę i Kuciak wręcz musiał się po nią schylać. W 16 minucie na potężnie z woleja z 16 metrów huknął Pawłowski, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką. 5 minut później w pole karne Kolejorza wpadł Żyro i zagrał w kierunku Radovica, ale Serb w dogodnej sytuacji źle przyjął piłkę i ta opuściła boisko. W 36 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Pawłowski. Skrzydłowy Lecha z lewej strony zszedł w pole karne i celnie uderzył, jednak za lekko, by sprawić problemy Kuciakowi. Minutę później gospodarze objęli prowadzenie. Jodłowiec lewą stroną przedostał się w pole karne i zagrał w pole bramkowe, gdzie Radović z bliska głową dopełnił formalności i zapewnił gospodarzom jednobramkowe prowadzenie do przerwy.

Od początku drugiej połowy poznaniacy przejęli inicjatywę i częściej byli przy piłce, jednak z tej przewagi optycznej niewiele wynikało, bo uderzenia poznaniaków były niecelne bądź blokowali je obrońcy Legii. Najbliżej szczęścia był Teodorczyk w 51 minucie, gdy po dośrodkowaniu Douglasa z rzutu rożnego trafił w światło bramki, ale niestety wprost w Kuciaka, który poradził sobie bez trudu. W 62 minucie bliski wyrównania był rozgrywający znakomite zawody Pawłowski, jednak jego strzał zdołał sparować Kuciak. Kwadrans później Linetty zagrał prostopadle do Teodorczyka, ale napastnik Lecha z ostrego kąta uderzył obok słupka. Legia pierwszą groźną akcje w drugiej połowie stworzyła sobie w 87 minucie, gdy indywidualną szarżę Ojamy zastopował Gostomski. Gospodarze jednak mądrze oraz trochę szczęśliwie się bronili i jednobramkowe prowadzenie utrzymali do końcowego gwizdka.

Legia Warszawa - Lech Poznań 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Radović (37)

Widzów: 28 238

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Żółte kartki: Teodorczyk, Linetty, Trałka

Legia: Dusan Kuciak - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Dossa Junior, Tomasz Brzyski - Michał Żyro (56. Jakub Kosecki), Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Henrik Ojamaa (90. Raphael Augusto) - Miroslav Radović, Ondrej Duda (75. Wladimer Dwaliszwili)

Lech: Maciej Gostomski - Mateusz Możdżeń, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Barry Douglas - Łukasz Trałka, Karol Linetty (81. Daylon Claasen) - Szymon Pawłowski, Kasper Hamalainen, Gergo Lovrencsics - Łukasz Teodorczyk