2014-10-16 00:00 Jakub Szymczak, fot. Adam Matuszewski

Unia Swarzędz - Lech Poznań 0:1

W meczu sparingowym rozegranym w Swarzędzu Lech Poznań wygrał z trzecioligową Unią 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Karol Linetty.

W pierwszej połowie trener Maciej Skorża postawił na młodzież i na boisku nie było widać wyższości poznaniaków. Już w 7 minucie Lech mógł przegrywać. Serafin stracił piłkę na własnej połowie, przejął ją Wojciech Antczak, jednak w sytuacji sam na sam lepszy okazał się Burić. Bramkarz Lecha po raz drugi musiał się wykazać w 22 minucie, gdy pewnie obronił strzał Molewskiego. Lech najlepszą akcję przeprowadził w ostatniej minucie pierwszej połowy. Formella z Kownackim na lewej stronie rozklepali obronę gospodarzy. Formella precyzyjnie dośrodkował na dalszy słupek, ale zamykający akcję Jóźwiak głową uderzył niecelnie i do przerwy był bezbramkowy remis.

Po zmianach w przerwie, w drugiej połowie lechici przejęli inicjatywę, ale długo nic z tego nie wynikało. Dopiero w 54 minucie poznaniacy swoją przewagę udokumentowali golem. Na strzał z dystansu zdecydował się Pawłowski. Beser odbił piłkę przed siebie, dopadł do niej Linetty i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. W końcówce podopieczni Macieja Skorży mogli jeszcze strzelić kolejne bramki, ale dobrych okazji nie wykorzystali Lovrencsics, Jevtić i Sadajew.

Unia Swarzędz - Lech Poznań 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Linetty (54)

Unia: Łukasz Spychalski (36. Paweł Beser) - Tomasz Neumann (36. Konrad Zandrowicz), Paweł Koralewski (36. Michał Stawiński), Piotr Ciesielski, Tomasz Węcławek (36. Paweł Noga) - Mateusz Gozdek (36. Marcin Jędrzejczak), Filip Soboń (36. Maciej Skrzypczak), Wojciech Antczak (36. Adam Gajda), Mateusz Świergiel (36. Mateusz Sobkowiak) - Marcin Wasielewski (36. Marek Gołembowski), Mateusz Molewski (36. Krystian Antczak)

Lech: Jasmin Burić (36. Maciej Gostomski) - Wiktor Witt (36. Hubert Wołąkiewicz), Paulus Arajuuri (36. Jan Bednarek), Kacper Wojdak (36. Marcin Kamiński), Dariusz Formella (36. Barry Douglas) - Marcin Gawron (36. Łukasz Trałka), Jakub Serafin (36. Karol Linetty) - Kamil Jóźwiak (36. Gergo Lovrencsics), Niklas Zulciak (36. Darko Jevtić), Muhamed Keita (36. Szymon Pawłowski) - Dawid Kownacki (36. Zaur Sadajew)