2024-05-07 14:04 Adrian Garbiec , fot. Adam Jastrzębowski

Efektywny Ishak

Mikael Ishak po wyleczeniu kontuzji i powrocie do składu Lecha Poznań prezentuje świetną formę. Szwed strzelił gola w czterech z ostatnich sześciu spotkań i tym samym wydatnie pomógł Kolejorzowi w utrzymaniu miejsca w czołówce PKO BP Ekstraklasy.

Kapitan Lecha Poznań pierwsze minuty w tym roku dostał 1 kwietnia, kiedy wszedł z ławki w rywalizacji ze Stalą Mielec (0:0). W kolejnych trzech spotkaniach 31-latek strzelił gola odpowiednio Pogoni Szczecin (1:0), Puszczy Niepołomice (1:2) oraz ŁKS-owi Łódź (3:2). Jego seria została przerwana w domowym starciu z Cracovią (0:0). Szwed ponownie trafił do siatki w ostatniej potyczce z Ruchem Chorzów (1:2), kiedy pokonał Dante Stipice uderzeniem z rzutu karnego. Dotychczasowy dorobek Ishaka w PKO BP Ekstraklasie to dziesięć goli oraz trzy asysty, co daje mu dziesiąte miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej. Biorąc jednak jego czas spędzony na boisku, 31-latek bierze udział w akcji bramkowej co 118 minut. Jest to najlepszy wynik spośród wszystkich zawodników w lidze.

Liderami klasyfikacji kanadyjskiej na ten moment są Erik Exposito oraz Kamil Grosicki. Obaj zawodnicy, aby wykręcić taki wynik potrzebowali jednak odpowiednio 2621 oraz 2670 minut, co daje 119 i 121 minut na gola lub asystę. Takim samym rezultatem co kapitan Śląska Wrocław może pochwalić się również Ilja Szkurin. Wciąż są to jednak gorsze wyniki niż te, którymi może pochwalić się Mikael Ishak. Więcej trafień i ostatnich podań od Szweda mają Kacper Chodyna, Nene, Jesus Imaz, Benjamin Kallman, Bartłomiej Wdowik czy Kristoffer Velde, lecz cała ta grupa rozegrała ponad 2300 minut.