2014-10-02 00:00 Jakub Szymczak, fot. Adam Ciereszko

Lech Poznań - Jarota Jarocin 3:0

W meczu sparingowym Lech Poznań na własnym boisku wygrał z trzecioligowym Jarotą Jarocin 3:0. Gole strzelali Luis Henriquez, Dariusz Formella i Hubert Wołąkiewicz.

Dzisiejsze spotkanie sparingowe oba zespoły potraktowały bardziej jako jednostkę treningową niż mecz. O czym świadczy fakt, że jeszcze rano oba zespoły miały odrębne zajęcia. Na boisku od pierwszych minut poznaniacy udowadniali swoją wyższą kulturę gry. Już w 4 minucie Kolejorz objął prowadzenie po precyzyjnym strzale Henriqueza z rzutu wolnego. Minutę później powinno być już 2:0, jednak z bliska pomylił się Keita. Na drugą bramkę licznie zgromadzeni wzdłuż linii bocznej kibice musieli poczekać do 22 minuty, gdy sprytnym strzałem piętą popisał się Formella. 10 minut później ten sam zawodnik został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Wołąkiewicz i po pierwszych 45 minutach było 3:0. W drugiej połowie, która trwała 30 minut, lechici nadal prowadzili grę, jednak przewagi optycznej nie potrafili przekuć na sytuacje bramkowe. Goście z kolei mogli pokusić się o gola honorowego na minutę przed końcem, ale Kieliba z bliska uderzył nad poprzeczką.

Lech Poznań - Jarota Jarocin 3:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Henriquez (4), 2:0 Formella (22), 3:0 Wołąkiewicz (32-karny)

Lech: Maciej Gostomski (46. Jasmin Burić) - Hubert Wołąkiewicz (46. Marcin Kamiński), Jan Bednarek, Paulus Arajuuri, Luis Henriquez - Szymon Drewniak, Piotr Rymar (46. Karol Linetty) - Jakub Serafin, Niklas Zulciak (46. Gergo Lovrencsics), Muhamed Keita - Dariusz Formella (65. Piotr Rymar)

Jarota: Simon Krawczyk (46. Adrian Szady) - Jędrzej Ludwiczak (46 David Dolata), Igor Skowron (46. Maciej Stronka), Krzysztof Czabański (46. Bartosz Kieliba), Jakub Adamkiewicz (46. Miłosz Filipiak) - Filip Taczała (46. Adrian Cieślak) - Szymon Udzik (46. Adam Durowicz), Piotr Sapritonow (46. Michał Grobelny), Bartosz Cierniewski (46. Dominik Chromiński), Hubert Antkowiak (46. Piotr Skowroński) - Krystian Benuszak (46. Michał Goliński)